כותרות אחרונות
Search

תושב המרכז שביצע עבירות מס בהיקף של מאות מיליוני שקלים נתפס לאחר תקופה ארוכה בה החליף זהויות בדויות

בית משפט השלום בבאר שבע האריך אתמול בשבוע את מעצרו של חשוד בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-167,000,000 ₪, חלקן מטעם 15 חברות שונות שבבעלותו; החשוד נעצר על ידי עובדי יחידת חקירות מכס ומע"מ באר שבע שהצליחו לאתרו במאמץ מודיעיני וחקירתי מתמשך, לאחר שבמהלך כשנה וחצי החליף זהויות ומקומות מגורים והשתמש בתעודות זהות מזוייפות.

החשוד (38), נעצר בחשד כי בין השנים 2015-2011 הפיץ חשבוניות מס פיקטיביות של בהיקף של למעלה מ-167 מיליון שקלים ובכך גרף לכיסו במרמה על חשבון הציבור מע"מ בהיקף של כ-20,000,000 ₪. על פי החשד,החשוד הפיץ חשבוניות פיקטיביות באמצעות 15חברות הרשומות בבעלותו ועבורן גם הגיש דוחות כוזבים למע"מ. כמו כן, כפי העולה מבקשת המעצר, הוא זייף פנקסי חשבוניות של 15 חברות שונות והפיץ את חשבוניותיהן ללא ידיעתן ורשותן.

החשוד תושב בית לקייה שבדרום שהתגורר לסירוגין שם וברמלה, נדרש למעצר לפני כשנה וחצי. מאז, נהג להשתמש בזהויות בדויות ולשנות את מקום מגוריו כך שנדרשו פעולות חקירה רבות על מנת לאתרו. כך, כאשר נעצר על ידי חוקרי מע"מ באר שבע שאיתרו אותו ונכנסו לבית לקייה לעוצרו בליווי משטרתי, החזיק בתעודת זהות עם שם בדוי ובתעודת הזהות האמיתית שלו, כתובתו הרשומה היא ברמת-גן. כאמור, כב' השופט רון סולקין האריך את מעצרו עד ה-6.9.2015.